Вітаємо з Днем Конституції України!


27 років тому була прийнята Конституція – фундамент для нашої незалежності, свободи та демократії.

Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої держави.

Вітаємо всіх і особливо дякуємо тим, хто стоїть на захисті держави. Воює не тільки зброя – воює український дух, який неможливо здолати.

Україна розпочинається з кожного з нас.

Основний документ країни був прийнятий Верховною Радою в ніч на 28 червня 1996 року – на п’ятий рік після проголошення незалежності України. Після майже доби безперервної роботи у сесійній залі народні депутати таки ухвалили документ 315 голосами.

У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України. При цьому Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію.

Того ж дня Конституція України набула чинності.

Прийняттям Конституції у 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку України як нової демократичної та незалежної країни.

У ній передбачена жорстка процедура змін: для її редагування, в залежності від розділу, потрібно від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу парламенту.

Також у Конституцію неодноразово вносилися зміни. Наприклад, у 2019 році Верховна Рада внесла зміни до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО.

Перемоги, миру та непохитної віри у власні сили кожному з нас!

Слава Україні!